0
Київ каталог товарів
Київ
Адреси магазинів
Особистий кабінет
Блокнот0

Застосовувати
Застосовувати

Crankbrothers M13. Майстер ключів

08 червня 2021

Кожен з велосипедистів розуміє важливість інструменту, взятого в поїздку. Причому, радість його володіння або розчарування при його відсутності безпосередньо залежать від того, наскільки тривалим або віддаленим від будинку або майстерень планується маршрут. Асортимент наборів ключів, іменованих в просторіччі «Мультитул» або «шестигранниками», величезний. Ці маленькі помічники виробляються як компаніями, що пропонують їх лише як зроблений на стороні аксесуар до своєї основної продукції, так і профільними виробниками, сфокусованими на їх виготовленні в різних опціях і конфігураціях. Серед таких ключе-орієнтованих компаній Crankbrothers давно і міцно займає місце одного з лідерів, причому як за шкалою якості продукції, що випускається, так і по її різноманітності. Оцінити новинку Multi 13 взявся відомий журналіст Ян Коллінз (Ian Collins).

Цей набір ключів поповнив серію M - довгожителя серед розмаїття інструменту, виробленого Crankbrothers. Цифри в назві кожної з моделей серії означають кількість ключів, що входять в набір, і ця кількість може варіюватися від 5 до 20. Я давно користуюся ключами Crankbrothers, у мене є кілька їх наборів, які я регулярно використовую, а який з них взяти, вирішую в залежності від характеру поїздки та вимог до ваги вмісту моїх кишень або рюкзака. Набір M13 був зі мною кілька місяців, так що вражень від спілкування з ним я отримав досить, щоб про них розповісти. Crankbrothers M13 в деталях:

Матеріал - високоміцна сталь.
Довжина 89мм
Ключі Allen (шестигранні): 2, 2.5, 3, 4, 5, 6 і 8 мм
Ключі Torx (зірочки): T10 і T25
Викрутки: хрестові # 1 і # 2, плоска # 2
Інструмент для ремонту безкамерних покришок.
Джгути з сирої гуми: 5шт
Сховище для латочок і замку ланцюга (замок в комплект не входить).
Довічна гарантія від виробника.
Заявлена вага: 164г (вага тестованого зразка - 155г).
Рекомендована виробником ціна: $ 25.99.

Безумовно, новинкою цієї моделі є «чорний ящик» - сховище для набору з п'яти гумових джгутів, покликаних боротися з порізами покришки. Компактний, він виявився досить містким, щоб прийняти в своє лоно не тільки замок для ланцюга, а й кілька латок Park Tool TB-2, відрізок ізоляційної стрічки і пару грошових купюр.


Насічка, зроблена на корпусі мультитула, виявилася корисною для зручного захоплення і позбавляє від вислизання M13 з рук навіть у вологих рукавичках. Крім цього, її поверхня виявилася ідеальною для надійної фіксації кожуха протягом усього часу користування. Додам, що це кожух - знімний і, якщо вам зручніше, ви не зобов'язані тримати його в постійному зчепленні з набором ключів і цілком можете зберігати його в іншому, більш відповідному для вас місці. Тим більше, якщо є необхідність скористатися дуже низьким боковим профілем інструменту.Асортимент наявних в наборі ключів достатній для більшості ремонтних робіт, з якими ви можете зіткнутися на виїзді. На відміну від M19, який довгий час був моїм улюбленцем, M13 більше «заточений» на ремонт покришок, відмовившись від вижимки ланцюга, торцевих ключів 8 і 10мм, а також спицевих ключів які є в М19. Якщо їх відсутність вас засмучує, ви можете звернути увагу на набір M20, в якому зможете знайти все, що пропонується M13 і M19. Особливо відзначу якість сталі, з якої виконані ключі, і це стосується всіх наборів серії M, що коли-небудь у мене були. Матеріал дуже міцний, стійкий до зносу і серйозних навантажень. Корпус, що збирає ключі воєдино, також жорсткий і надійний. У різний час я зігнув чимало інструменту, наприклад, підтягуючи шатуни або знімаючи педалі. Але тільки M19 або M13, витримали всі знущання.

Вага взятого в дорогу інструменту - це предмет вічних роздумів і компромісів, тому мінус 9 грам від заявлених Crankbrothers стали приємною несподіванкою. Але разом з цим я залишився в невіданні причин наявності в наборі ключа Torx T10, використовуваного в основному при прокачуванні гальм і в деяких їх моделях - при зміні колодок. Мій велосипед також не вимагає викруток, але більшості райдерів і їх байкам вони можуть стати в нагоді. Решта ключів без роботи не залишалися і їх допомога була неоціненна. Що стосується набору для ремонту покришок (на щастя, мені рідко доводиться ним користуватися), захоплююча джгут «вилка» здалася мені надто широкою для дрібних отворів. У цьому випадку, щоб зробити ремонт, мені довелося трохи розширити місце пошкодження гуми, скориставшись маленькою хрестоподібною викруткою. Вердикт

Як і його попередники M13 - це чудовий виріб, міцний як цвях «сотка» і готовий служити роками. Можливо, хтось може запропонувати більш легкий набір, але я ще не стикався з нічим більш довговічним, ніж мій старий M19. Таке ж майбутнє я передбачаю і M13, не забувши відзначити його жорсткість і зручність. Крім цього далеко не всі виробники «шестигранників» можуть похвалитися  довічною гарантією. Як споживачеві, мені тільки залишилося вирішити, якому ж з наборів дати статус улюбленого: M13, M19 або М20? Свій вибір вам належить зробити самим, виходячи з їх ціни, ваги і пропонованого асортименту ключів і аксесуарів для ремонту. Але кожен з них гідний того, щоб супроводжувати вас у поїздках і приходити на допомогу, коли в цьому виникне необхідність. 

всі новини
Оцінити:  
 

Теги: crankbrothers, Велосипеди

Акції і знижки

Знижка 40% на зимову колекцію 2020/2021!
Знижки від 25 до 50% на літню колекцію 2020!
Подарункові сертифікати Драйв-Спорт!
Знижки для спортсменів, інструкторів та для спортивних шкіл!
всі акції

Спортивні магазини «Драйв-Спорт» у Вінниці, Києві, Дніпро, Харкові, Одесі, Кривому Розі, Запоріжжі та у Львові. Спорядження, одяг та аксесуари для активного відпочинку та спорту. Велосипеди горні та bmx, роликові ковзани та скейтборди, гірські лижи, сноуборди, льодові ковзани, туристичне спорядження, палатки, спальні мішки. Відомі марки та відмінні ціни.